Hotel Krasicki


HOTEL KRASICKI**** – GOŚCI OD WIEKÓW

Miejsce i położenie:

Lidzbark Warmiński, ze względu na swoje położenie i wyjątkowy charakter, nazywany jest Perłą Warmii. Jego najważniejszy zabytek – kompleks pałacowo – zamkowy (Zamek i Przedzamcze), zyskał miano Wawelu Północy. Różnorodność architektoniczna oraz unikatowość w skali Europy, w pełni potwierdzają przydomek, jaki zyskał największy zabytek historycznej stolicy Warmii. Stworzony na Przedzamczu Hotel Krasicki oraz sąsiadujący z nim Zamek biskupi, położone są w miejscu prawdziwie obronnym – wśród wzgórz morenowych, na wąskim pasie ziemi, oplecione dwoma rzekami – Łyną i, stanowiącą jej prawobrzeżny dopływ, Symsarną. Górująca nad miastem bryła Zamku i związane z nim od wieków Przedzamcze, stanowią żywe świadectwo wielkiej historii i stanowią o potędze Gospodarzy tej ziemi – Biskupów Warmińskich.

Hasło przyświecające działalności Hotelu – „Gości od wieków”, najlepiej oddaje ducha
i charakter tego miejsca. Tu wszak rezydowali wybitni Polacy i dostojni goście. Biskup Watzenrode i Mikołaj Kopernik otwierają poczet znakomitości, wśród których są: humanista, poeta i pierwszy polski zawodowy dyplomata – Jan Dantyszek, światły przyjaciel Kopernika – Tiedeman Giese, czołowy przywódca europejskiej kontrreformacji -Stanisław Hozjusz, czy wielki historyk i pisarz – Marcin Kromer.

 

O Hotelu

Hotel Krasicki umiejscowiony został na Przedzamczu południowym Zamku Biskupów. Przez prawie 400 lat stanowił część mieszkalną dla zamkowych dworzan i czeladzi. Dzisiaj zadziwia Gości oryginalnym połączeniem stylów, od gotyku po barok oraz wyeksponowanymi zabytkami w postaci fundamentów, murów, ściennych malowideł, sklepień. Hotel oferuje 250 miejsc noclegowych w 122 pokojach w części gotyckiej lub barokowej. Apartamenty oraz pokoje o podwyższonym standardzie stanowią obraz barokowej sztuki użytkowej. Inspirowana regionalnymi obyczajami, oparta zawsze o najwyższej jakości produkty autorska kuchnia Krzysztofa Mazurka, łączy tradycyjne metody i nowoczesne techniki kulinarne. Oddaje istotę miejsca, ale i zahacza o wszystkie strony świata. Ubrana w sezonowe warzywa
i owoce, daruje niezapomniane doznania, czekające na Gości w eleganckich wnętrzach Restauracji, klimatycznych podziemiach Klubu Basztowa oraz Lobby Barze.

 

O wypoczynku i rozrywce

Hotel Krasicki stanowi idealne miejsce wypoczynku, często również aktywnego. Mimo, że umiejscowiony prawie w centrum miasta, graniczy w Doliną Rzeki Symsarny, stanowiącą rezerwat chroniony prawem, ze wspaniałymi szlakami pieszymi i krajobrazami. Mnogość zabytków  Lidzbarka Warmińskiego zachęca do odwiedzin miłośników historii, piękne okoliczne jeziora i rzeka Łyna – królowa warmińskich rzek – kajakarzy, wędkarzy i pływaków; natomiast imponująca długość ścieżki rowerowej Green Velo – rowerzystów.

SPA Św. Katarzyny znajdujące się w gotyckich podziemiach kusi bogactwem zabiegów oraz starymi procedurami zamkowymi, opartymi o regionalne komponenty roślinne  i warmińskie miody. Dziesięć gabinetów z wyjątkowymi wnętrzami i fachową obsługą zachęca do skorzystania z oferty, zawsze związanej ściśle z porą roku. Popołudnia Goście chętnie spędzają w Bibliotece Cafe –miejscu sprzyjającemu wypoczynkowi i poszerzaniu horyzontów. Idea powstania Biblioteki oraz starannie dobrany księgozbiór, hołdują pasji biskupów, jako naukowców i bibliofilów. Dobra książka z filiżanką ulubionego przez Ignacego Krasickiego napoju – gorącą czekoladą, z pewnością smakuje wyjątkowo. Na wieczory zapraszamy do Klubu Basztowa, gdzie posmakować można wyjątkowego, bo produkowanego wyłącznie na potrzeby Hotelu Krasicki wina house  o tajemniczej nazwie XBW.  Jest to skrót tytulatury, jaką przyjmowali Panowie Lidzbarka – Xiążę Biskup Warmiński. DJ serwujący przy tym dobra muzykę, zachęca Gości do zabawy na parkiecie.

Miłośnicy nauki mogą wziąć udział w spotkaniu z prawdziwym astronomem. Ze względu na długą obecność na Zamku wielkiego naukowca – Mikołaja Kopernika, w Hotelu Krasicki powołano do życia obserwatorium astronomiczne, gdzie, przez wysokiej jakości teleskopy, można obserwować nocne niebo lub aktywność naszej największej gwiazdy – Słońca.

W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu znajduje się przystań na rzece Łynie, a przy niej dwie gondole. Dzięki spacerowym rejsom w górę rzeki, można podziwiać jej meandry oraz żeremie bobrów, które licznie zasiedliły Łynę. Sportowcy amatorzy z pewnością skorzystają
z wypożyczalni kajaków lub rowerów, udając się na całodniową wycieczkę szlakiem wodnym lub rowerowym – jednymi z najpiękniejszych i najdłuższych w regionie.  Rodzinom z dziećmi oferujemy atrakcyjne zajęcia w Mini Klubie, prowadzone przez wykwalifikowanego animatora oraz ciekawy program animacyjny podczas ofert specjalnych i świątecznych.  Mile widziane w Hotelu Krasicki są czworonogi.

 

Konferencje i eventy

Łączenie wypoczynku z pracą to specjalność Hotelu Krasicki. Siedem doskonale wyposażonych sal konferencyjnych z profesjonalną obsługą. Możliwość zorganizowania bankietu zasiadanego, do 250 osób, który stanowić może wyjątkowo eleganckie zwieńczenie konferencji lub sympozjum, mnogość atrakcji, które kontrahenci wykorzystują jako team building dla pracowników swoich Firm, sprawia, że Hotel Krasicki stanowi idealne miejsce na firmowe spotkania.

 

Zachęcamy do rezerwacji noclegów: http://www.hotelkrasicki.pl

 

Hotel Krasicki